Změna velikosti písma

15. 4. Anastázie

Zítra: Irena

Počasí

Pondělí Oblačno 16/11 °C
Úterý Zataženo 12/7 °C
Středa Skoro jasno 9/5 °C
Čtvrtek Polojasno 9/3 °C

Drobečková navigace

Úvod > Zajímavosti > Co se u nás změnilo

CO SE U NÁS ZMĚNILO

RYBNÍK  -  TVOROVICE

Pokud nahlédneme do historie naší vesnice, zjistíme, že u nás v minulosti bývalo několik rybníků. Postupem času však byly všechny zrušeny a zasypány. Přesto jejich existenci můžeme doložit – významným dokladem je například obecní pečeť, která pochází už z období 18. století a na níž je vyobrazen srp a plovoucí ryba. Stejné symboly se nacházejí také na obecním znaku a praporu.

V březnu 2003  proběhlo výběrové řízení na stavbu Rybník – Tvorovice a vítězem konkurzu se stala firma Enviment Přerov, která celé dílo postupně realizovala. Výkopové práce byly zahájeny v srpnu 2003  a  27.července 2004 proběhla kolaudace stavby.

Součástí celé stavby bylo také zalesnění plochy nad rybníkem a vybudování obtokové protierozní hrázky.  Rybník i s okolním zalesněním se rozkládá na obecních parcelách, a to na celkové ploše 23.105 m2. Samotný rybník je rozdělen na dvě části: na menší vodní plochu a na větší  - s maximální hloubkou kolem dvou metrů.

Jak vybudování vodního díla, tak okolní zalesnění bylo zhotoveno v rámci „Programu péče o krajinu“

Celkem byla stavba Rybník - Tvorovice zhotovena za částku přibližně 3.100 tisíc korun. Dotace na zalesnění plochy činila 315 tisíc korun a na vodní plochu zhruba 1.400 tisíc korun.

Rybník jsme v naší obci budovali za účelem zachycení vody v krajině, k posílení biologické funkce dotčeného území a také jako prvek, který poslouží ke zvýšení estetické hodnoty  i atraktivnosti krajiny.

ROK   2003

   Výkopové práce                                                                                   Zalesnění plochy nad rybníkem 

       

ROK  2004

  Výkopové práce - únor 2004

 

       Napouštění rybníka

 

  Slavnostní svěcení rybníka

  

 

                           Rybník dnes

 

 

 

 

 

 

OPRAVA   HŘBITOVA  -  2004

ČERVEN

 

 

 

 

ŘÍJEN

 

 

 

 

 

 

 

 

SVĚCENÍ  HŘBITOVA - 31. 10. 2006

 

 

 

 

NÁTĚR   FASÁDY   OBECNÍHO   ÚŘADU  -  2006

 

 

 

 

  SRPEN  2006

REKONSTRUKCE   CHODNÍKŮ   -   2006

 

 

 

 

CHODNÍKY PŘED REKONSTRUKCÍ

 

 

 

 

  ŘÍJEN  2006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHODNÍKY PO REKONSTRUKCI